Endermologia to metoda masażu z wykorzystaniem podciśnienia, która w skuteczny sposób pomaga rozbijać podskórne warstwy tkanki tłuszczowej. Dzięki swoim właściwościom modelująco-ujędrniającym endermologia stała się skutecznym i polecanym przez pacjentki sposobem na redukcję cellulitu, modelowanie ciała, a także przywrócenie jędrności skórze i bezinwazyjną redukcję zwiotczeń czy obrzęków limfatycznych.

W przeciwieństwie do wielu “uciążliwych” metod pozbywania się cellulitu, endermologia nie tylko nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku, ale także należy do przyjemnych zabiegów relaksujących (przy których dodatkową korzyścią jest odprężenie i redukcja stresu). Nikt jednak nie jest w stanie powiedzieć więcej o dobroczynnych efektach endermologii niż osoba, która na co dzień wykonuje ten zabieg. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie nieoczywistych korzyści i efektów – listę powstałą we współpracy z ekspertka z salonu Mia Dea.

Endermologia: efekty widoczne “gołym okiem” 

Kiedy słyszysz: “endermologia” – efekty kojarzą się przede wszystkim z redukcją cellulitu i poprawą jędrności skóry, a przynajmniej zazwyczaj w takim kontekście mówi się o tym zabiegu. Tymczasem masaż endermologiczny z podciśnieniem posiada cały szereg dobroczynnych i prozdrowotnych korzyści, które oddziałują nie tylko na skórę, ale i na całe ciało. To dzięki nim endermologia staje się zabiegiem uniwersalnym – z którego efektów może z powodzeniem skorzystać każda z nas! 

  1. Wymodelowane ciało bez cellulitu + wsparcie w odchudzaniu

Endermologia to rodzaj specjalistycznego i zaawansowanego technologicznie masażu wykonywanego za pomocą urządzenia LPG. Tzw. endermomasaż polega na masowaniu tkanek miękkich ciała przy użyciu specjalistycznej głowicy złożonej z klapki i rolki.

Masaż endermologiczny intensywnie działa na tkanki podskórne, w których gromadzi się warstwa tłuszczu (odpowiadająca m.in. za powstawanie cellulitu). Masaż uaktywnia naturalne procesy lipolizy, czyli rozkładu trójglicerydów (rozbijania komórek tłuszczowych). Wynikiem jest znacznie szybsza redukcja tłuszczu z tkanek podskórnych oraz ich przyspieszony metabolizm.

Endermologia na brzuch, uda, ramiona czy inne partie ciała doskonale sprawdzi się więc jako wsparcie procesu odchudzania – zwłaszcza u osób, które zrzuciły już nadprogramowe kilogramy, ale chciałabym ujędrnić i wymodelować ciało. 

  1. Ujędrnienie ciała i sprężysta skóra

Dodatkowo endermologia ciałą stymuluje syntezę kolagenu – substancji odpowiedzialnej za prawidłową elastyczność tkanek w naszym ciele, w tym także skóry. Zabieg endermologii poprawia krążenie krwi oraz przyspiesza procesy metaboliczne służące oczyszczaniu organizmu z toksyn. Ogranicza także retencję (nadmierne gromadzenie się wody w organizmie) – dzięki temu widocznym efektem po masażu jest ujędrnienie, wygładzenie i poprawa sprężystości skóry – co także dodatkowo wspiera efekt wizualny redukcji cellulitu. 

  1. Poprawa konturu twarzy i likwidacja “podwójnego podbródka”

Warto podkreślić, że endermologia ciała to niejedyne zastosowanie masażu LPG Lipomassage. Równie skuteczna i efektywna jest bowiem endermologia twarzy, która pomaga poprawić jej owal, wygładzając, napinając i uelastyczniając skórę. Masaż endermologiczny twarzy zalecany jest osobom, które narzekają na zwiotczałą lub odwodnioną skórę, z problemem braku jędrności i witalności. 

Endermomasaż twarzy sprawdzi się zatem jako zabieg intensywnie regenerujący w procesach pielęgnacji anti-aging (jednak skorzystać z jego efektów mogą z powodzeniem już osoby ok. 30 roku życia). Endermologia nie tylko ujędrnia i poprawia kontur twarzy (napina skórę, wyostrzają rysy), ale również sprzyja poprawie krążenia w warstwach podskórnych. To z kolei przekłada się na lepsze dotlenienie i odżywienie skóry. Nietrudno sobie wyobrazić, że efektem tego procesu jest świeża i promienna cera. 

  1. Usprawnienie krążenia żylno-limfatycznego i redukcja zastojów wodnych

Masaż endermologiczny często zalecany jest również osobom z problemem retencji wodnej, czyli nadmiernego gromadzenia się wody w organizmie. Ta skłonność naszego ciała powoduje nie tylko wrażenie tycia, ale i uczucie obrzmienia, opuchliznę kończyn (zwłaszcza nóg – w upalny lub aktywny dzień), a także objaw tak banalny i powszechny, jak tzw. worki pod oczami. Endermologia usprawnia krążenie żylno-limfatyczne, dzięki czemu znacznie zmniejsza się odkładanie wody w tkankach naszego ciała. Seria zabiegów pomaga zredukować zastoje wodne, co również sprzyja efektowi wymodelowanego, jędrnego ciała. 

  1. Zmniejszenie nerwobóli 

Choć może nie jest to pierwsze skojarzenie z endermologią – zdarzają się, że wykonywana jest ona w celach medycznych, jako masaż relaksujący i łagodzący nerwobóle. Endermologia ciała sprzyja rozluźnieniu mięśni i stawów – a to właśnie nadmierne napięcie mięśniowe (charakterystyczne dla uczucia stresu czy przemęczenia) odpowiada za powstawanie bólu napięciowego. Mogą wówczas pojawić się np. bóle głowy, kręgosłupa, drętwienie kończyn itp. Przyjemny masaż endermologiczny pozwoli Ci się rozluźnić i zrelaksować, a przy okazji pięknie wymodeluje Twoje ciało, dodatkowo poprawiając samopoczucie i… samoocenę. 

  1. Zmniejszenie dyskomfortu przeciążonych mięśni i stawów

Z punktem powyższym łączy się także korzyść w postaci zmniejszenia dolegliwości bólowych mięśni i stawów. Endermologia sprawdzi się również wtedy, gdy przyczyna bólu jest czysto fizyczna – np. ciężka praca czy intensywne treningi. Dlatego masaż endermologiczny polecany jest osobom obciążonym fizycznie oraz aktywnie uprawiającym sporty – w celu zmniejszenia napięcia, redukcji dyskomfortu oraz szybszej regeneracji przeciążonych mięśni i stawów. 

  1. Rehabilitacja po kontuzjach i urazach 

Ponieważ – jak już wiesz – endermologia pomaga zmniejszać nadmierne napięcie mięśniowe, zalecana jest także jako forma wspomagająca rehabilitację po kontuzjach, urazach, złamaniach czy innych uszkodzeniach ciała. Masaż endermologiczny nie tylko wspomaga procesy regeneracyjne mięśni, ale również – przypomnijmy – stymuluje produkcję kolagenu – substancji niezbędnej do ich odbudowy i poprawy elastyczności. Suma tych dobroczynnych efektów sprawia, że lipomasaż redukuje ból i przyspiesza powrót do pełnej sprawności, a także przynosi ulgę w dolegliwościach pourazowych. 

Zastanawiasz się, czy endermologia jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami! W Mia Dea chętnie dzielimy się specjalistyczną wiedzą – dlatego z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące endermologii i innych zabiegów dobranych do Twoich potrzeb!

Chcę poznać endermologię w Mia Dea! Sprawdzam Endermologia – Alliance LPG