Henna brwi i rzęs – naturalne farbowanie!

Starannie wyregulowane brwi farbowane henną to oprawa oczu, która pięknie podkreśla codzienny makijaż, a także doskonale prezentuje się sama w sobie. Henna brwi to szybki, prosty i bezpieczny sposób na uzyskanie starannego efektu przyciemnienia. 

Idealny wybór dla:

 • brwi od jasnych do średnich,
 • osób uczulonych na farby fryzjerskie.

Piękne korzyści:

 • przyciemnienie brwi i dodanie im wyrazistości

 

Henna na brwi i rzęs: przyciągaj uwagę piękną oprawą oczu!

Farbowanie brwi za pomocą henny należy do najpopularniejszych na świecie i najczęściej wykonywanych w salonach kosmetycznych zabiegów ich koloryzacji. Henna do farbowania brwi (a także rzęs, włosów czy skóry) to proszek pozyskiwany z wysuszonych i sproszkowanych liści rośliny o nazwie lawsonia bezbronna lub lawsonia inermis, która rośnie w ciepłym klimacie. Naturalna henna to proszek o lekko zielonkawym zabarwieniu, który sam w sobie nie jest barwiący – wymaga odpowiedniego rozcieńczenia w substancji o kwaśnym odczynie. 

Naturalnie występująca henna może barwić na kolor rdzawo-brunatny. Jednak na rynku kosmetycznym znajdziemy hennę do brwi w różnych odcieniach, zwłaszcza popularną czarną lub ciemnobrązową, która jest najczęściej stosowana przy koloryzacji brwi.

Podczas koloryzacji brwi henną w Mia Dea korzystamy wyłącznie z przebadanych dermatologicznie produktów najwyższej jakości. Jako że henna jest substancją naturalną, uczulenia na nią zdarzają się stosunkowo rzadko i jest z powodzeniem stosowana także u osób o wrażliwej skórze (które np. nie mogą korzystać z farb fryzjerskich). Relatywnie rzadkie występowanie uczulenia na hennę nie dowodzi jednak, że taka sytuacja jest niemożliwa. Dlatego przed każdym użyciem henny na brwi przeprowadzamy test alergiczny. 

Farbowanie brwi henną to zabieg możliwy do wykonania także w warunkach domowych. Dlaczego jednak warto robić to w salonie?

 • Koloryzacja henną wymaga wprawy – aby produkt nie pobrudził skóry wokół brwi i nie dostał się do oczu.
 • Wykorzystujemy hennę najwyższej jakości, profesjonalnie dobierając jej kolor – dzięki czemu brwi nie wyjdą za ciemne lub zbyt jasne.
 • Wysoka jakość henny w połączeniu z umiejętnościami wprawnego farbowania pozwala uzyskać najtrwalszy możliwy efekt.
 • Podczas gdy ekspertka Mia Dea dba o Twoje brwi – Ty możesz się zrelaksować!

Jakie są przeciwwskazania do farbowania brwi henną?

Henna na brwi należy do najbezpieczniejszych metod ich koloryzacji. Jednak również i w tym przypadku istnieją pewne przeciwwskazania, o których warto wiedzieć. 

Unikaj, jeśli:

 • masz alergię na hennę,
 • masz otarcia lub widoczne uszkodzenia skóry wokół oczu i brwi,
 • masz zapalenie spojówek,
 • Twoje brwi są w złej kondycji,
 • masz świeżo wydepilowane brwi.

 

Henna brwi w Krakowie? Tylko w Mia Dea!

Zadbaj o swoje brwi w zgodzie z naturą i olśniewaj pięknym spojrzeniem! W Mia Dea wykonasz zabiegi stylizacyjne brwi i rzęs, takie jak farbowanie henną czy laminacja. Profesjonalnie wykonane zabiegi w bezpieczny sposób podkreślą naturalne piękno Twoich oczu!

Ten zabieg jest dla mnie!