Peeling chemiczny – ReversePeel WIQO

Melasma (inaczej ostuda) to uporczywe przebarwienia, których trudno się pozbyć ze względu na fakt, iż odpowiada za nie nagromadzenie się melaniny we wszystkich warstwach skóry – także tych najgłębszych. 3-etapowy zabieg ReversePeel WIQO to innowacja w walce z przebarwieniami – ponieważ jego działanie nie ogranicza się wyłącznie do powierzchniowych warstw skóry. 

 

Idealny wybór dla:

 • melasmy (ostudy),
 • przebarwień pozapalnych (np. po trądziku),
 • innych przebarwień skórno-naskórkowych.

Piękne korzyści:

 • stopniowe rozjaśnienie uporczywych przebarwień,
 • leczenie melasmy i plam pigmentacyjnych,
 • miękka, odżywiona, wygładzona i zdrowsza skóra. 

Co to jest melasma? 

Melasma (ostuda) to trudne do pozbycia się zmiany skórne, które charakteryzują się nagromadzeniem melaniny (ciemnego barwnika) nie tylko w wierzchnich, ale także w głębszych warstwach skóry. Z tego powodu plamy pigmentacyjne wywołane melasmą są trudne do całkowitego zredukowania. Kuracja lecznicza powinna uwzględniać zarówno ich rozjaśnienie, jak i zastopowanie produkcji nadmiaru melaniny, która odpowiada za pojawianie się dalszych plam. 

Melasma charakteryzuje się przebarwieniami o jasno- lub ciemnobrązowym zabarwieniu. Plamy mogą mieć nieregularny kształt i zróżnicowaną wielkość, przy czym ich odgraniczenie od skóry nieprzebarwionej jest bardzo wyraźne. 

Plamy pigmentacyjne zazwyczaj występują na tych obszarach ciała, które najczęściej wystawione są na ekspozycję słoneczną, a więc na:

 • czole,
 • policzkach,
 • górnej wardze, 
 • nosie,
 • podbródku.

Melasma to przypadłość dermatologiczna, która może pojawić się samoistnie – ale może również być „pozostałością” po trądziku, zmianach zapalnych, oparzeniach, a nawet ”agresywnym” leczeniu dermatologicznym. Czynniki wpływające na powstawanie plam pigmentacyjnych to m.in. hormony, słońce. Zmiany skórne często pojawiają się dopiero w sytuacjach „zawirowań” hormonalnych, takich jak ciąża czy przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych. 

Inwazyjne kuracje leczące melasmę wiążą się z ryzykiem wystąpienia tzw. efektu odbicia, czyli pogorszenia stanu skóry po początkowej poprawie. Alternatywą dla tego rodzaju intensywnych kuracji jest peeling chemiczny WIQO ReversePeel GPQ – innowacyjny, 3-fazowy zabieg zmniejszający widoczność przebarwień

Czym jest i jak działa ReversePeel WIQO?

ReversePeel WIQO to skuteczny i bezpieczny zabieg dermatologiczny wykonywany przez kosmetologa. Składający się z trzech kroków zabieg opiera się na intensywnie, a zarazem łagodnie działających produktach z dodatkiem kwasów, przeznaczonych wyłącznie do użytku profesjonalnego. 

ReversePeel jest zabiegiem nieinwazyjnym i progresywnym, czyli stopniowo redukującym melasmę i  przebarwienia pozapalne (oraz innego rodzaju plamy pigmentacyjne). Przebarwienia stają się jaśniejsze, a stan skóry ulega stopniowej poprawie. Uzupełnieniem zabiegu jest używanie specjalistycznego serum (REVERSE SERUM) do kuracji domowej, które otrzymasz po wykonanym peelingu. 

Jak wygląda zabieg? Poznaj 3 fazy! 

Nowatorstwo zabiegu ReversePeel polega na oddziaływaniu na wszystkie trzy poziomy skóry, w których odkłada się nadmiar melaniny. Procedura zabiegowa  Reverse Peel składa się z 3 faz, których działanie uzupełnia się wzajemnie i potęguje swoje efekty:

 • ReversePeel 1

To tzw., faza blokady. Na obszar zabiegowy nakładany jest preparat z zawartością kwasu trichlorooctowego (TCA) i kwasu kojowego. Substancje te przenikają do głębokich warstw skóry, gdzie uwalniają nadtlenek wodoru. Powoduje on utlenianie się melaniny, przy jednoczesnym blokowaniu receptorów komórkowych odpowiedzialnych za jej produkcję. Kwas kojowy to ponadto substancja o intensywnym działaniu rozjaśniającym – jego obecność w preparacie aktywuje procesy depigmentacyjne

 • ReversePeel 2

W drugim kroku na skórę nakładany jest peeling chemiczny o wysokim stężeniu kwasów mlekowego i fitowego. Kwas mlekowy dociera do głębokich warstw skóry bez uszkadzania warstw powierzchniowych. Na tym etapie odbywa się rozjaśnianie poprzez chemiczne wychwytywanie melaniny zawartej w skórze. 

 • ReversePeel 3

Etap trzeci to usuwanie melaniny „wychwyconej” w poprzednim kroku. Preparat do tego etapu zabiegu zawiera tzw. hydroksykwasy, czyli kwasy: glikolowy, salicylowy i migdałowy. Ich zadaniem jest złuszczanie wewnętrznych warstw naskórka

Podczas zabiegu stosowany jest także Neutralizator – innowacyjny preparat zatrzymujący działanie peelingów hydroksykwasowych w odpowiednim momencie. Preparat ten zobojętnia działanie kwasów w taki sposób, aby zapewnić wysokie bezpieczeństwo zabiegu i uniknąć podrażnień czy pieczenia. Neutralizator, dzięki formule opartej o olej jojoba, ma działanie łagodzące i nie dopuszcza do przesuszenia się skóry. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu ReversePeel?

ReversePeel to kuracja stosunkowo delikatna i nieinwazyjna – jednak przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są przede wszystkim zapalne i ropne zmiany skórne, podrażnienia, a także skłonność do ich powstawania. Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad kwalifikujący do zabiegu, a także poinformuję Cię o ewentualnych przeciwwskazaniach. 

 

Unikaj, jeśli:

 • jesteś w ciąży lub karmisz piersią,
 • masz podrażnioną skórę, zmiany zapalne i/lub ropne,
 • masz aktywną opryszczkę lub trądzik,
 • masz delikatną skórę skłonną do podrażnień,
 • cierpisz na łojotokowe zapalenie skóry lub egzemę (AZS).

 

Zabieg ReversePeel jest przyjemny i relaksujący – nakładanie preparatów nie wiąże się z żadnymi przykrymi doznaniami. Dla osiągnięcia najlepszych efektów kuracji zalecane jest wykonanie serii zabiegów (minimum 4 zabiegów w odstępach miesięcznych). Po zabiegu konieczne jest stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej: SPF 50+

Rozjaśnianie przebarwień w Krakowie? Tylko w Mia Dea!

Szukasz skutecznej, a zarazem bezpiecznej kuracji zwalczającej przebarwienia? Innowacyjny zabieg rozjaśniający ReversePeel wykonasz w Mia Dea! Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego kosmetologa, który objaśni Ci procedurę zabiegową krok po kroku, abyś na każdym jej etapie czuła się pewnie i bezpiecznie!

Wreszcie znalazłam sposób na przebarwienia!