Threading – nitkowanie (usuwanie włosów przy użyciu nitki)

Threading (nitkowanie) to popularna metoda regulacji brwi, wąsika, brody, która polega na depilacji zbędnych włosków przy pomocy nitki. Podczas zabiegu wykorzystuje się odpowiednio splecione nici bawełniane, które pozwalają na dokładne usuwanie nawet bardzo krótkich i cienkich włosków. Jeśli „klasyczne” metody regulacji Cię zawiodły – nitkowanie jest dla Ciebie!

Idealny wybór dla:

 • każdego rodzaju włosa,
 • osób z wrażliwą skórą (uczulonych na wosk, źle znoszących regulację pęsetą itp.).

Piękne korzyści:

 • starannie wyregulowane brwi bez zbędnych włosków,
 • brak podrażnień skóry wokół brwi – delikatna i bezpieczna metoda depilacji. 

Czym jest i jak przebiega threading (nitkowania)? 

Nitkowanie to metoda pozbywania się zbędnego owłosienia, która przywędrowała do nas z Bliskiego Wschodu. Mieszkańcy krajów arabskich czy Indii – z natury obdarzeni bujnym owłosieniem – stosowali tę metodę od stuleci. Obecnie stała się ona powszechnie stosowanym w salonach kosmetycznych sposobem regulacji, który ma wiele zwolenniczek – głównie ze względu na dużą precyzję i trwały efekt.

Regulacja brwi wykonana przy pomocy nitki  jest niezwykle precyzja i łagodniejsza dla skóry niż np. depilacja woskiem czy pęsetą. Zabieg jest także w 100% higieniczny i bezpieczny (nici są jednorazowe).

Podczas zabiegu usuwane są zarówno włosy jak i delikatny meszek, a efekt utrzymuje się dłużej niż w przypadku innych metod. Nitkowanie nie naciąga i nie podrażnia skóry, dzięki czemu metoda ta jest bezpieczna nawet w przypadku skóry delikatnej czy wrażliwej.

Jak wygląda zabieg? 

Nitkowanie to metoda depilacji stosowana nie tylko w przypadku brwi – choć najłatwiej wykorzystać ją na mniejszych obszarach ciała, gdzie włosów nie jest bardzo dużo. Prócz brwi, metoda ta wykorzystywana jest zazwyczaj do usuwania niechcianych pojedynczych włosów z twarzy (np. wąsika u kobiet). Zabieg nitkowania cechuje przede wszystkim duża precyzja, dokładność i trwałość efektów.

Co ważne, threading brwi nie podrażnia skóry w takim stopniu, jak inne metody depilacji – np. pęseta czy wosk. Dzięki temu nitkowanie sprawdzi się u osób z wrażliwą skórą lub mniejszą odpornością na ból.

Podczas zabiegu używany jest kawałek nitki bawełnianej (specjalistka wykonująca zabieg chwyta kawałki nitki i skręca je w odpowiedni sposób, przesuwając po skórze). Włosy wkręcają się w nitkę i są bardzo sprawnie usuwane. Wbrew pozorom, wszystko to dzieje się bardzo szybko. Jak każda depilacja brwi, również i nitkowanie wiąże się z pewnym dyskomfortem, jednak jest on znacznie mniejszy niż w przypadku usuwania brwi pęsetą

Jakie jeszcze są zalety zabiegu nitkowania brwi? 

Prócz trwałych efektów (nawet do kilku tygodni) zdecydowanie należy wskazać tu na dużą dokładność zabiegu, nawet w przypadku krótkich i cienkich włosków. Efekt ten jest często trudny do uzyskania przy pomocy pęsety (która często ucina włosy) lub wosku, który może je urywać. Metod nitkowania sprawdzi się nawet w przypadku usuwania tzw. meszku z twarzy. 

Po zabiegu skóra można wokół depilowanych miejsc może być lekko zaczerwieniona i podrażniona. Regulacja zakańczana jest nałożeniem preparatu łagodzącego o właściwościach chłodzących. Dzięki temu zaczerwienienie wycisza się zwykle w przeciągu kilkudziesięciu minut.

Doskonałym uzupełnieniem nitkowania jest henna i/lub laminacja brwi i rzęs, którą również wykonasz w salonie Mia Dea. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu nitkowania ?

Threading to metoda naturalna i nieinwazyjna, a więc w pełni bezpieczna dla Twojego zdrowia. Istnieją jednak przeciwwskazania, w przypadku których zabieg nitkowania nie jest zalecany. 

Unikaj, jeśli:

 • jesteś w ciąży lub karmisz piersią,
 • chorujesz na cukrzycę
 • masz aktywną infekcję okolicy oczu (jęczmień, zapalenie spojówek),
 • ­masz widoczne stany ropne i stany zapalne skóry twarzy,
 • chorujesz na niektóre choroby skórne (np. ­łuszczycę).

Threading brwi w Krakowie? Tylko w Mia Dea!

Masz tylko chwilę, aby doprowadzić swoje brwi do ładu? Sprawdź, jak szybkie i precyzyjne jest nitkowanie w Mia Dea! Prócz regulacji zabieg warto uzupełnić o hennę brwi, która da Ci piękny i trwały efekt stylizacji, a także zabezpieczy i wzmocni brwi. 

Zarezerwuj wizytę:

 • bezpośrednio na naszej stronie,
 • telefonicznie: 570 148 148,
 • mailowo: recepcja@miadea.pl,
 • pisząc do nas wiadomość prywatną na Facebooku lub Instagramie,
 • osobiście: w naszym salonie (Kraków, ul. Wadowicka 8A). 

Umawiam się teraz!