Termolifting Zaffiro z efektem temperaturowej stymulacji skóry

Termolifting Zaffiro przez wielu uznawany jest za najskuteczniejszy termolifting świata. Niezależnie od opinii, z cała pewnością można stwierdzić, iż należy do najskuteczniejszych zabiegów ujędrniających i odmładzających. Jego spektakularny efekt “cofania czasu” zobaczysz już po pierwszym zabiegu. Przekonaj się, jak działa Zaffiro!

Istotnym aspektem zabiegu Zaffiro jest jego uniwersalność − zabieg może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, na niemal dowolnej partii ciała. Zaffiro to także zabieg z gatunku tych zdecydowanie bezpieczniejszych − głownie za sprawą faktu, że głównym bohaterem zabiegu jest tu… podczerwień, która jest bezpieczną stymulacją termiczną. Jej przepływ umożliwia specjalna, szmaragdowa głowica urządzenia Zaffiro. Jak dokładnie to działa? Wyjaśniamy! 

zaffiro efekty

Zaffiro – termolifting, który “cofa czas”

Zaffiro to doskonała, nowoczesna alternatywa dla liftingów czy inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, których celem jest odmłodzenie, kompleksowe ujędrnienie i poprawa napięcia skóry.

Zaffiro to zaawansowane technologicznie urządzenie zabiegowe, umożliwiające bezpieczny i skuteczny termolifting skóry. O tym zabiegu często mówi się, iż pozwala cofać wskazówki zegara biologicznego, dając wyraźny efekt odmłodzenia. Stwierdzenie to zdecydowanie trafnie oddaje efekt działania zabiegu. Już po pierwszym zabiegu, a zwłaszcza po wykonaniu serii zabiegów Zaffiro z pewnością zobaczysz zauważalną poprawę napięcia skóry, jej zwiększoną elastyczność oraz młodszy i bardziej promienny wygląd. Wszystko to za sprawą wielostronnego działania urządzenia Zaffiro. 

Czym wyróżnia się urządzenie Zaffiro?

Działanie urządzenia Zaffiro opiera się na emisji promieniowania podczerwonego IR. Odpowiednio dobrane długości fal (750-1800 nm) dają efekt stopniowego rozgrzania głębokich warstw skóry aż do 65 stopni Celsjusza. Jednocześnie jej warstwy powierzchniowe są chłodzone, dzięki czemu promieniowanie podczerwone nie parzy, a zabieg nie wiąże się z żadnymi przykrymi doznaniami − bólem czy dyskomfortem. 

Efektem stymulacji termicznej jest skrócenie się włókien kolagenowych w podgrzanych tkankach. Pod wpływem temperatury włókna te ulegają skróceniu do swojej pierwotnej postaci. To z kolei sprawia, że skóra niemal natychmiast staje się wyraźnie bardziej elastyczna, wygładzona, miękka i przyjemna w dotyku. Dodatkowym efektem termoliftingu Zaffiro jest pobudzenie znajdujących się w skórze fibroblastów do tworzenia nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu efekt ujędrnienia zostaje w naturalny sposób podtrzymany na dłużej. 

Urządzenie Zaffiro wyposażone jest ponadto technologię peelingu wodnego (tzw. Waterpeeling). Celem tego etapu zabiegu Zaffiro jest intensywne złuszczanie i oczyszczanie cery, połączone z dogłębnym nawilżeniem. Za ten efekt odpowiada dwufazowy strumień powietrza i wody, który kompleksowo oczyszcza skórę, a zarazem umożliwia dostarczanie składników aktywnych wgłąb skóry. Peeling wodny poprzedza termolifting Zaffiro, gdyż jego oczyszczający efekt sprzyja także poprawie przewodnictwa termicznego w skórze. 

Zabieg Zaffiro – warto wiedzieć! 

Urządzenie Zaffiro wyposażone jest w specjalną głowicę zakończoną szkłem szafirowym, które wzmacnia emisję światła podczerwonego prowadzi. To właśnie dzięki promieniowaniu podczerwonemu uzyskujemy efekt bezpiecznego termoliftingu, czyli napięcia skóry pod wpływem działania podwyższonej temperatury. 

Zaffiro – Kraków. Komu polecamy zabieg? 

Chcesz wypróbować Zaffiro? Kraków i Mia Dea to miejsce, w którym stawiamy na najnowszą technologię w służbie piękna i młodości. Zaffiro to uniwersalny zabieg liftingujący i odmładzający. 

Wskazania do zabiegu to zwłaszcza:

 • utrata jędrności skóry na twarzy, szyi i dekolcie w wyniku procesu starzenia lub utraty wagi,
 • utrata jędrności skóry ciała w wyniku procesu starzenia lub kuracji odchudzającej (brzuch, wewnętrzne partie ud i ramion, skóra nad kolanami)
 • wiotkość skóry brzucha,
 • bruzdy wargowo-nosowe, 
 • zmarszczki i oznaki starzenia,
 • utrata owalu twarzy,
 • cera zmęczona, poszarzała, odwodniona, pozbawiona prawidłowego napięcia.

 

Zabieg Zaffiro warto wykonywać profilaktycznie już po 25 roku życia, ponieważ właśnie wtedy rozpoczynają się proces starzenia włókien kolagenowych.

Po 30 roku życia, a także w przypadku widocznych oznak starzenia zabiegi Zaffiro warto wykonywać w serii od 4 do 6, którą − dla podtrzymania efektów − możemy łączyć z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi lub technologiami dostępnymi w Mia Dea, które są wybierane indywidualnie do potrzeb klienta na podstawie konsultacji z wykwalifikowanym kosmetologiem. 

Zabieg Zaffiro – piękne korzyści:

 • natychmiastowe rezultaty już po pierwszym zabiegu,
 • długotrwały efekt liftingu i odmłodzenia po wykonaniu serii zabiegów,
 • bez okresu rekonwalescencji − tzw. zabieg bankietowy
 • odpowiedni również dla osób ze skórą naczynkową,
 • połączenie liftingu i pielęgnacji,
 • pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu,
 • wyraźnie jędrniejsza, gładsza i lepiej odżywiona skóra. 

 

Ujędrnianie skóry z Zaffiro – na jakie partie ciała? 

Zabieg Zaffiro może być wykonany na niemal dowolnej partii ciała, zwłaszcza na:

 • twarzy, szyi i dekolcie,
 • brzuchu,
 • wewnętrznych partiach ud i ramion, 

 

Jak wygląda zabieg Zaffiro? 

Zabieg Zaffiro w Mia Dea przeprowadzany jest przez doświadczonego kosmetologa i poprzedzony szczegółowym wywiadem pozwalającym wykluczyć odpowiednie przeciwwskazania. Na wybrany do zabiegu obszar nakłada specjalny żel, który chroni naskórek przed działaniem wysokiej temperatury, a dodatkowo daje poślizg, pomagając w prawidłowym prowadzeniu głowicy. 

Pierwsza faza polega na schłodzeniu skóry w celu przygotowania jej do działania promieniowania podczerwonego. Następnie za pomocą specjalnej, szmaragdowej głowicy emitowane jest promieniowanie IR, w następstwie czego zawarty w skórze właściwej kolagen zostaje podgrzany, a wierzchnia warstwa skóry ponownie schłodzona. 

Ostatnia faza zabiegu polega na chłodzeniu i łagodzeniu skóry poprzez relaksujący miejscowy masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20°C.

Ile trwa pojedynczy zabieg Zaffiro?

Czas zabiegu może wahać się od ok. 20 min do 1 godziny − zależnie od tego, jak obszerny jest obszar zabiegowy. 

Czy zabieg Zaffiro jest bolesny?

Podczas zabiegu możesz odczuwać na zmianę ciepło i chłód, co jednak nie wiąże się z dyskomfortem ani odczuciami bólowymi. Co najważniejsze, termolifting Zaffiro jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym, bezbolesnym, niewymagającym specjalnego przygotowania ani znieczulenia. 

Czy zabieg Zaffiro wymaga rekonwalescencji pozabiegowej?

Termolifting Zaffiro to tzw. zabieg bankietowy – oznacza to nie tylko natychmiastowe efekty, ale również brak rekonwalescencji. Po przeprowadzeniu sesji Zaffiro możesz od razu wrócić do normalnej aktywności. Naturalnym efektem jest lekkie zaczerwienienie skóry i/lub uczucie ciepła przypominające to po opalaniu. 

Zabieg Zaffiro – przeciwwskazania

Jak każdy zabieg w gabinecie kosmetologicznym, również Zaffiro ma pewne przeciwwskazania, które warto znać, zanim zdecydujesz się na wizytę. Należą do nich:

 • ciążą i karmienie piersią,
 • rozrusznik serca
 • choroby nowotworowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • elektroniczne i metalowe implanty
 • choroby skóry takie jak (infekcje, stany zapalne, krwiaki, rany itp.).

 

Przed zabiegiem wykwalifikowany specjalista Mia Dea przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad, podczas którego zapyta Cię o przeciwwskazania i oceni możliwość wykonania zabiegu. 

Zabieg Zaffiro w Krakowie? Zapraszamy do Mia Dea! 

Po raz pierwszy chcesz wypróbować zabieg Zaffiro? Kraków i Mia Dea to nie tylko miejsce, w którym wykonujemy zabiegi profesjonalnie i z niezwykłą dbałością o Twój komfort. To także estetyczna i stylowo zaaranżowana przestrzeń relaksu – stworzona w duchu minimalizmu i pełna zielonych roślin!

Zobacz, jak wygląda nasz salon! Już teraz zarezerwuj zabieg Zaffiro w Krakowie, w Mia Dea!

Zapytaj o zabieg i/lub zarezerwuj wizytę: