Fala uderzeniowa – STORZ MEDICAL: mocne uderzenie w cellulit i tkankę tłuszczową

Precyzyjna i niezwykle skuteczna – taka jest fala uderzeniowa STORZ MEDICAL, nowoczesna i w pełni bezpieczna metoda modelowania ciała, redukcji cellulitu i wspomagania usuwania nawet najbardziej opornej tkanki tłuszczowej. Fala uderzeniowa? Kraków i Mia Dea zapraszają na zabieg!

Oparta na działaniu fal akustycznych technologia STORZ MEDICAL to masaż specjalną głowicą, którego efekty zobaczysz gołym okiem już po pierwszym zabiegu. Ty leżysz – my rozprawiamy się z Twoim cellulitem!

Fala uderzeniowa to idealny wybór dla:

 • cellulitu (tłuszczowego i wodnego),
 • „opornej” tkanki tłuszczowej,
 • miejscowego zwłóknienia tkanki tłuszczowej,
 • skóry pozbawionej jędrności,
 • wsparcia kuracji odchudzających,
 • obrzęków kończyn i zastojów wodnych,
 • regeneracji, odprężenia i relaksu.

 

Piękne korzyści zabiegu fali uderzeniowej STORZ MEDICAL:

 • modelowanie, wyszczuplenie, redukcja cellulitu i „opornej” tkanki tłuszczowej,
 • stymulacja mikrokrążenia (krwi i limfy) – widoczny natychmiast efekt ujędrnienia i poprawy wyglądu skóry,
 • przyspieszenie naturalnych procesów metabolicznych dla szybszej redukcji cellitu i warstwy tłuszczowej,
 • działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne,
 • stymulacja czynników wzrostowych i regeneracyjnych skóry (neogeneza naczyń, kości i kolagenu),
 • redukcja obrzęków i stymulacja mięśni falą uderzeniowa,
 • stymulacja komórek macierzystych falą uderzeniową.

 

Jak działa fala uderzeniowa STORZ MEDICAL?

Zabieg fali uderzeniowej opiera się na fizycznym potencjale fal akustycznych, które – emitowane podczas masażu specjalną głowicą – wytwarzają energię w postaci ciśnienia. Przed zabiegiem na skórę nakładany jest specjalny żel, którego zadaniem jest zwiększenie przewodnictwa fal. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny – odczuwany jest jako przyjemny i relaksujący masaż.

Już sama nazwa zabiegu sugeruje jego skuteczność. Fala uderzeniowa intensywnie pobudza naturalne procesy metaboliczne tkanek podskórnych i pomaga rozbijać komórki tłuszczowe na głębokości aż 5 cm. Na taką bowiem głębokość są w stanie oddziaływać fale akustyczne emitowane przez specjalną głowicę urządzenia STORZ MEDICAL, które wybraliśmy do gabinetu Mia Dea. Dzięki temu STORZ MEDICAL działa znacznie skuteczniej niż inne tego rodzaju urządzenia dostępne na rynku (działają one zwykle na głębokości ok. 1 cm).

Jak wygląda zabieg falą uderzeniową STORZ MEDICAL?

Fala uderzeniowa to zabieg, który nie wymaga specjalnego przygotowania. Terapia falą uderzeniową pozwala w krótkim czasie wymodelować sylwetkę, pozbyć się cellulitu, a także uporczywej, opornej na spalanie tkanki tłuszczowej. Fala uderzeniowa dociera do głębokich warstw skóry, gdzie pomaga rozbijać złogi tłuszczowe (m.in. poprzez rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów. Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej to także bezinwazyjna metoda terapii, która wpływa na zmniejszenie napięcia mięśni i minimalizuje uczucie bólu spowodowanego np. przeciążeniem. Tym samym zabieg pomaga także redukować stany zapalne.

Fala uderzeniowa przenika w głębokie partie skóry po przyłożeniu głowicy masującej urządzenia STORZ MEDICAL. Intensywność zabiegu falą uderzeniową zależy od zastosowanych parametrów.

Warto wiedzieć, że…

fala uderzeniowa to nie tylko skuteczny zabieg modelujący, ale również metoda stosowana w fizjoterapii, pomocniczo w leczeniu bólu. Sam masaż falą uderzeniową działa bowiem rozluźniająco i poprawia krążenie w tkankach na wybranym obszarze ciała.

Dlaczego fale uderzeniowe są tak skuteczne? Ponieważ w bezpieczny sposób wpływają na naturalne procesy metaboliczne. Wytwarzane przez nie ciśnienie powoduje osłabienie i uszkodzenie włókien otaczających komórki tłuszczowe. Zarazem masaż z wykorzystaniem fali uderzeniowej (fali akustycznej) wpływa na poprawę ukrwienia warstw podskórnych, co sprzyja usuwaniu rozbitych złogów tłuszczowych w wyniku naturalnych procesów metabolizmu.

Dzięki temu fala uderzeniowa sprawdzi się jako nieinwazyjna metoda modelowania ciała, a także jako wsparcie kuracji odchudzających. STORZ MEDICAL to atestowane urządzenie o działaniach potwierdzonych licznymi badaniami klinicznymi.

Co wyróżnia urządzenie STORZ MEDICAL?

Zabieg falą uderzeniową jest nieinwazyjny, całkowicie bezbolesny i może być stosowany bez względu na wiek czy typ skóry.

W Mia Dea możesz skorzystać z terapii falą uderzeniową na takie partie ciała jak:

 • brzuch,
 • ramiona,
 • uda,
 • pośladki.

 

Zabieg falą uderzeniową nie wymaga rekonwalescencji i pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych czynności. Stanowi także doskonałą, skuteczną alternatywę dla liposukcji i innych, inwazyjnych zabiegów modelująco-wyszczuplających.

Czy wiesz, że…

fala akustyczna daje spektakularne efekty modelujące i ujędrniające zwłaszcza w połączeniu z serią zabiegów Endermologie® Alliance LPG. Fala uderzeniowa wpływa pozytywnie na jędrność i gęstość skóry, ponieważ poprawia krążenie w warstwach podskórnych oraz wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu.

Terapia falami uderzeniowymi to metoda całkowicie bezpieczna, jeśli chodzi o stymulację metabolizmu. Podobnie jak endermologia, również i fala uderzeniowa nie wywołuje skutków ubocznych. Zaletą jest stosunkowo krótki czas terapii – tym bardziej, jeśli stosujesz terapię łączoną (fala uderzeniowa + endermologia).

Działanie fali uderzeniowej charakteryzuje się wysoką skutecznością: efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu i mogą utrzymywać się nawet do 6 miesięcy. Dla optymalnych efektów zalecane jest wykonanie serii zabiegów. Ich liczba i częstotliwość jest dobierana indywidualnie, w oparciu o analizę grubości tkanki tłuszczowej  oraz kondycji skóry.

Medyczne zastosowania fali uderzeniowej

Warto wiedzieć, że masaż falami uderzeniowymi może mieć również zastosowanie medyczne (co może sugerować już sama nazwa urządzenia STORZ MEDICAL). Leczenie falą uderzeniową najczęściej stosuje się wspomagająco w terapii urazów mięśni, stawów i ścięgien. Wskazaniami mogą być także złamania i kontuzje, choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenia przyczepów mięśniowych oraz inne schorzenia układu ruchu i tkanki łącznej.

Oczywiście każdorazowo wybór terapii falą uderzeniową ze wskazań medycznych wymaga konsultacji lekarskiej. Zaletą medycznego zastosowania fali uderzeniowej jest przede wszystkim brak efektów ubocznych.

Fala uderzeniowa: przeciwwskazania

Fala uderzeniowa należy do zabiegów wyjątkowo bezpiecznych, jednak jak każdy zabieg w gabinecie kosmetologicznym, posiada pewne przeciwwskazania, które warto znać.

Unikaj masażu falą uderzeniową, jeśli:

 • jesteś w ciąży,
 • masz żylaki,
 • chorujesz na nowotwór,
 • chorujesz na osteoporozę, zakrzepicę, epilepsję, hemofilię,
 • posiadasz wszczepiony rozrusznik serca,
 • cierpisz na endometriozę (przy zabiegach na brzuch)
 • przyjmujesz niektóre leki (antykoagulanty, kortykosteroidy).

 

Fala uderzeniowa: Kraków – odwiedź Mia Dea!

Myślisz o zabiegu, jakim jest fala uderzeniowa? Kraków i Mia Dea to idealne miejsce, aby rozpocząć Twoją przygodę z masażem STORZ Medical. Podczas gdy Ty leżysz i relaksujesz się, my pracujemy nad Twoją pięknie wymodelowaną sylwetką! Zarezerwuj zabiegi falą uderzeniową w salonie Mia Dea.

Masz pytania? Chętnie na wszystkie odpowiemy!

Fala uderzeniowa? Kraków? Koniecznie w Mia Dea! Odwiedź nasz gabinet!