Wyszukując na internetowych forach czy grupach tematycznych hasła typu “dermapen efekt” możesz przeczytać dosłownie peany zachwytu na temat tego zabiegu. Z drugiej strony jednak, jak to często bywa w przypadku zabiegów bardzo popularnych, wokół Dermapen narosło sporo mitów i kontrowersji. Postanowiliśmy “rozpracować” szczegóły zabiegu, aby już nic nie wzbudzało Twoich wątpliwości. Wraz z ekspertką kosmetyczną Mia Dea zebraliśmy 11 pytań, które najczęściej zadają nasze klientki zainteresowane zabiegiem.

Czy Dermapen jest przereklamowany? Skąd tyle “szumu” wokół tego zabiegu?

Dermapen to rodzaj innowacyjnej mezoterapii mikroigłowej. Fenomen Dermapenu wynika z nowatorskiej technologii, jaką zastosowali twórcy urządzenia. Dermapen przypomina długopis do skóry (stąd jego nazwa). W miejscu “wkładu” tego długopisu znajduje się głowica wyposażona w 12-16 wymiennych mikroigieł, które nakłuwają skórę z zawrotną prędkością nawet 1900 nakłuć na sekundę. To daje miliony nakłuć podczas kilkunastominutowego zabiegu – czego nie potrafi żadne inne urządzenie.

Co więcej, Dermapen wykorzystuje opatentowaną technologię pulsacyjną igieł oraz innowacyjną technologię AOVN™ (ang. Advanced Oscillating Vertical Needling), która polega na optymalizacji głębokości oraz częstotliwości wykonywania nakłuć. Kontrolowany ruch mikroigieł, a także możliwość regulacji głębokości ich nakłuć w szerokim zakresie (od 0,2 do 2,5 mm) daje nie tylko bardzo wysoką skuteczność wynikającą z pracy w głębokich warstwach skóry, ale także wysokie bezpieczeństwo. 

Dermapen to po prostu inteligentne urządzenie, którego parametry można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb skóry klientki. Dzięki czemu można “wyciągnąć” z zabiegu maksimum efektu przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Połączenie tych dwóch czynników wpływa na fenomen zabiegu – jednak na tym nie kończą się “zaskoczenia”, jakie wiążą się ze stosowaniem zabiegu Dermapen. 

Jak wygląda zabieg Dermapen krok po kroku?

Każdy zabieg Dermapen w Mia Dea poprzedzony jest konsultacją z naszą ekspertką, podczas której ma miejsce analiza i ocena stanu skóry oraz opracowanie indywidualnego planu naprawczego. Sam zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry oraz nałożenia maści znieczulającej z lidokainą, która minimalizuje nieprzyjemne doznania podczas zabiegu. Następnie ekspertka Mia Dea wykonuje nakłucia skóry przy użyciu urządzenia Dermapen, starając się jak najdokładniej pokryć skórę nakłuciami centymetr po centymetrze. Jest to proces tzw. mikronakłuwania frakcyjnego

Zależnie od powierzchni skóry, na jakiej wykonuje się zabieg, może on trwać od ok. 15 do 30 minut. Następnie na skórze umieszcza się kojącą maskę ochronną, która ma za zadanie “uspokoić” skórę, zminimalizować zaczerwienie i lekką opuchliznę, która jest normalnym, fizjologicznym efektem tuż po zabiegu. 

Nakłuwanie skóry kojarzy się z bólem. Czy zabieg jest nieprzyjemny?

Faktycznie, miliony nakłuć mogą brzmieć groźnie. W przypadku zabiegu Dermapen nie ma jednak czego się bać. Po pierwsze: działa maść ze środkiem znieczulającym, która w znacznym stopniu zmniejsza uwrażliwienie skóry. Po drugie: głębokość nakłuć jest stosunkowo niewielka, a urządzenie emituje je w sposób zautomatyzowany i niezwykle szybki, dzięki czemu nie przekładają się one na bodźce bólowe tak, jak nakłucia zwykłą igłą. 

Oczywiście nie można powiedzieć, że Dermapen jest super-przyjemny – w trakcie i po zabieg możez czuć minimalny dyskomfort. Jednak z całą pewnością nie jest to ból – z doświadczenia możemy powiedzieć, że po zabiegu znaczenie częściej widzimy u naszych klientach promienny uśmiech niż grymas niezadowolenia ;).  

Skoro Dermapen to rodzaj mezoterapii, to czym różni się od innych zabiegów tego typu?

Jak już wiesz z poprzednich pytań, Dermapen to nawet 1900 nakłuć skóry na sekundę, a jego skuteczność i wysokie bezpieczeństwo wynika m.in. z możliwości optymalizacji prędkości, częstotliwości oraz głębokości nakłuć. Żaden inny rodzaj mezoterapii nie daje możliwości tak dokładnego określenia parametrów samego zabiegu, co czyni go niezwykle skutecznym na tle zabiegów konkurencyjnych. 

O co chodzi z tą produkcją stymulacji kolagenu – dlaczego to takie ważne?

Kolagen to białko fibrylarne stanowiące główny składnik budulcowy substancji międzykomórkowej w organizmach ludzi i zwierząt. Jest to substancja, która zapewnia nie tylko odpowiednią gęstość skóry, ale także prawidłową elastyczność, czyniąc ją odporną na rozciąganie. Dlatego prawidłowa ilość kolagenu oznacza jędrną, miękką i sprężystą skórę o młodym wyglądzie

Z wiekiem jednak produkcja kolagenu w organizmie staje się coraz mniejsza, a jego brak objawia się powstawaniem zmarszczek, wiotczeniem skóry oraz utratą jej grubości. Można temu przeciwdziałać, stymulując procesy produkcji kolagenu w skórze. To właśnie taka symulacja – możliwa za pomocą m.in. urządzenia Dermapen – stanowi najskuteczniejszy rodzaj pielęgnacji anti-aging. Najskuteczniejszy, ponieważ związany z poprawą kondycji skóry “od wewnątrz”, a nie z jej powierzchniowym odżywianiem. 

Na czym polega “podwójna skuteczność” zabiegu Dermapen? 

Dermapen działa podwójnie; po pierwsze – tworzy w skórze miliony mikronakłuć, które przez nasz organizm odbierane są jako mikrouszkodzenia. Te niewielkie naruszenia ciągłości naskórka to sygnał “alarmowy” dla organizmu, że powinien zacząć procesy naprawcze, czyli zacząć produkować nowe komórki skóry, które “zabliźnią” mikrouszkodzenia. Wraz z nimi organizm otrzymuje impuls do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra, przebudowując się na nowo, zyskuje większą elastyczność, lepsze ukrwienie, dotlenienie i odżywienie. A to od razu objawia się młodszym i bardziej promiennym wyglądem cery. 

Po drugie, podczas procesu nakłuwania podawane są także preparaty odżywcze, które – w przeciwieństwie do kremów działających powierzchniowo – przedostają się od razu w głąb skóry. A to działa niczym odżywczy zastrzyk rewitalizujący. Preparat dobierany jest przez ekspertkę Mia Dea zgodnie z potrzebami Twojej skóry. Może to być np.:

 • witaminowy koktajl mezoterapeutyczny,
 • osocze bogatopłytkowe,
 • preparat nawilżający na bazie kwasu hialuronowego,
 • i inne. 

Czy Dermapen faktycznie jest dla każdego? Jakie są konkretne wskazania?

Mówi się, że jeśli coś jest dla każdego, to jest dla nikogo. Jednak wyjątek czyni regułę – i tak właśnie jest w przypadku zabiegu Dermapen. Jest to metoda na tyle uniwersalna i mająca tak szerokie spektrum zastosowania, że faktycznie może skorzystać z niej każda osoba, u której nie występują wyraźnie przeciwwskazania. Dermapen może być więc stosowany już u osób bardzo młodych (np. do likwidacji blizn potrądzikowych u nastolatków), jak i u osób z cerą dojrzałą (jako skuteczna metoda pielęgnacji anti-aging). 

Konkretnym wskazaniem jest tu przede wszystkim potrzeba odżywienia i uelastycznienia skóry, chęć likwidacji zmarszczek, rozstępów, niedoskonałości, a nawet zastarzałych blizn. Dermapen jest zalecany także przy problemach nadmiernie widocznych cieni pod oczami (dotlenia skórę i pogrubia jej strukturę), a nawet przy wypadaniu włosów. Sumując te problemy można stwierdzić, że któreś z nich posiada właściwie każda z nas, niezależnie od wieku – to dlatego mówi się, że Dermapen to zabieg dla każdego. 

Dużo mówi się o spektakularnych efektach zabiegu. Spektakularne – czyli jakie? 

“Spektakularność” efektów Dermapen polega na tym, że nie są to efekty powierzchniowe, ale efekty oparte na intensywnej biorewitalizacji oraz całkowitej przebudowie struktury komórkowej skóry. Więc nie jest to zwykłe nawilżenie czy odżywienie skóry, którą właśnie masz. 

Jest to zabieg stymulujący do odnowy biologicznej – czyli zamianie “starych” komórek skóry na nowe, przy jednoczesnym zwiększeniu produkcji kolagenu i elastyny – substancji odpowiadających za jędrność, zagęszczenie i młody wygląd skóry. Podczas procesu przebudowy poprawia się także ukrwienie skóry, dzięki czemu otrzymuje ona więcej tlenu i substancji odżywczych.

To właśnie dzięki tym procesom możliwe są efekty Dermapen, o których tyle się mówi. Należy do nich:

 • intensywne nawilżenie i odżywienie skóry,
 • poprawa jędrności i gęstości skóry,
 • spłycenie drobnych zmarszczek,
 • intensywna pielęgnacja anti-aging, 
 • zmniejszenie widoczności blizn (potrądzikowych, pourazowych, a nawet tych po oparzeniach),
 • redukcja niedoskonałości, zaskórników, trądziku i przebarwień,
 • minimalizacja widoczności porów skóry,
 • zmniejszenie cieni pod oczami,
 • pogrubienie wiotkiej skóry,
 • redukcja widoczności rozstępów,
 • a nawet przeciwdziałanie wypadaniu włosów.

Ile zabiegów Dermapen należy wykonać, żeby zobaczyć efekty?

Już po jednorazowym zabiegu Dermapen efekty dają się zauważyć gołym okiem. To kolejna rzecz, która wyróżnia zabiegi “magicznym długopisem” – sprawdzą się one także u niecierpliwych. Jeśli jednak zależy Ci na naprawdę spektakularnym efekcie, zaleca się wykonanie serii 6-8 zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie (zwykle dobrą częstotliwością jest 1 zabieg w miesiącu – jednak częstotliwość ta może być ustalona indywidualnie, zależnie od oczekiwań i potrzeb skóry). Pamiętaj, że co sześć zabiegów to nie jeden! 

Najczęściej mówi się o zabiegach Dermapen na twarz – a czy można go stosować także na innych partiach ciała?

Oczywiście! Zabiegi Dermapen mogą być stosowane na twarz, szyję i dekolt oraz dłonie. W Mia Dea wykonasz także dermapen na brzuch, uda, pośladki (idealny w walce z rozstępami czy bliznami), Dermapen na górną powiekę, a nawet owłosioną skórę głowy.

Czy Dermapen może mi zaszkodzić? Czy są jakieś przeciwwskazania? 

Prawidłowo wykonany, profesjonalny zabieg Dermapen jest zabiegiem małoinwazyjnym, o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa. Dermapen nie powoduje skutków ubocznych (oprócz lekkiego zaczerwienienia twarzy, które szybko mija). Jak każdy zabieg kosmetyczny, także i ten posiada jednak pewne przeciwwskazania. Dermapen należy odpuścić sobie, jeśli:

 • jesteś w ciąży lub karmisz piersią,
 • cierpisz na choroby nowotworowe,
 • masz aktywną opryszczkę lub nasilony trądzik,
 • masz aktywny proces zapalny skóry w okolicy wykonywania zabiegu. 

Należy także zwrócić uwagę na to, czy nie jesteś uczulona na którykolwiek ze składników podawanych w preparatach do zabiegu lub w znieczuleniu (np, na lidokainę). Jeśli wiesz o jakimś swoim uczuleniu – koniecznie poinformuj ekspertkę Mia Dea (która na pewno zapyta Cię o to przed zabiegiem). 

Ciekawostka Mia Dea

Warto wiedzieć, że w trosce o najwyższy poziom higieny i bezpieczeństwa w urządzeniu Dermapen stosowane są jednorazowe, wymienne igły wykonane z molibdenu. Jest to wysokiej jakości materiał wykorzystywany między innymi w produkcji narzędzi chirurgicznych. Igły w Dermapen nie zawierają chromu oraz niklu – substancji, które stosunkowo często uczulają. 

 

Nasze odpowiedzi na najczęstsze pytania o dermapen nie wyczerpały Twojej ciekawości? Skontaktuj się z nami! W Mia dea chętnie dzielimy się wiedzą, abyś Ty mogła już tylko w spokoju cieszyć się pięknymi efektami zabiegu!

Mam pytanie! Przechodzę na Kontakt.

Chcę zarezerwować zabieg! Rezerwuję.